Baggerwerkzaamheden Plan Tij

Met de start van de gemeentelijke baggerwerkzaamheden in 2026 wordt ook het water in en rondom Plan Tij aangepakt. Bij de oplevering van de wijk is afgesproken dat de benodigde baggerwerkzaamheden voor Plan Tij onderdeel zijn van het gemeentelijke project. Dit betekent dat het baggeren van het water van de mandeligheid Plan Tij door de gemeente wordt uitgevoerd, gelijktijdig met de overige werkzaamheden.

Het bestuur van de mandeligheid is hierover de afgelopen jaren regelmatig in gesprek geweest met de gemeente, met als doel te komen tot een heldere planning en aanpak. Waar in eerste instantie werd uitgegaan van uitvoering in de zomer van 2026, is dit inmiddels vervroegd naar de eerste vier maanden van 2026. De start van de werkzaamheden staat gepland voor de tweede week van januari.

Na 17 jaar Plan Tij blijkt de hoeveelheid slib in het gebied beperkt. Zoals verwacht heeft vooral op plekken waar de stroming afneemt slibafzetting plaatsgevonden. Dit betekent dat met name de vaargeul, het water tussen Plan Tij en de Wantijdijk en het water tussen Springtij en Vloed gebaggerd zullen worden.

De werkzaamheden maken deel uit van een integraal baggerproject voor het gebied Vlij, Vlijhaven en Plan Tij, inclusief het transport van het baggermateriaal naar de regio Hollands Diep. Afgesproken is dat de gemeente komende week een informatiebrief zal sturen aan alle bewoners van Plan Tij, waarin de planning en aanpak verder worden toegelicht

Reactie: (realiseert u zich dat deze reactie voor iedereen zichtbaar is. Deze website is openbaar.)

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.